Már a költözés gondolatára is kiveri a víz? Érthető, hiszen egy költözés rengeteg stresszel és idegeskedéssel járhat. De van pár tanácsunk, amivel Ön is megkönnyítheti az életét a pakolás és hurcolkodással során.
Kép forrása: http://fastwayremovals.com/wp-content/uploads/2014/06/manandvan1.jpg
- Talán magától értetődő, de mégsem lehet eleget hangsúlyozni: adjon magának elegendő időt a pakoláshoz. Nem egyszerű bedobozolni egy egész élet minden kellékét és tárgyát, és az ember hajlamos alulbecsülni, hogy mennyi mindent kell magával vinnie. Maga a dobozolás is elég nagy kihívás, fárasztó művelet, ezért a költözés napja előtt már hetekkel érdemes nekikezdeni az éppen nem szükséges tárgyak összepakolásának.
- Érdeklődjön legalább három költöztető cégnél, kérjen árajánlatot. Így biztos lehet abban, hogy nem fizet ki túl sokat a költözéskor.
- Az is jó megoldás, ha a barátait, családtagjait kéri meg, hogy segítsenek. Így elkerüli az idegeskedést, hogy idegenekre bízza a tárgyait. Cserébe hívja meg a csapatot egy kellemes ebédre, vacsorára, és ajánlja fel nekik a segítségét egy jövőbeli költözéshez.
- A tányérokat ne közvetlenül a doboz aljára tegye. Bélelje ki a dobozt előbb papírral, buborékos csomagolóval, törülközővel. Így ha le is esik a doboz, kevesebb eséllyel fognak eltörni a tányérok.
- Az apróságokat (pl. smink, kártyacsomag, ékszer, stb.) tegye lezárható műanyagzacskóba, így biztosan nem fognak szétszóródni vagy elveszni.
- Törékeny tárgyakat csomagoljunk buborékos csomagolóba vagy újságpapírba. A ragasztószalaggal ne spóroljunk, inkább tekerjünk át mindent többször, bizonyosodjunk meg arról, hogy nem a cipekedés közben fog elengedni a ragasztó.
- Érdemes egy kisebb szerszámkészletet a kezünk ügyében tartani: kalapács, szeg, fúró, csavarhúzó, csavar, tipli legyen elérhető, mert az új helyen hirtelen szükség lehet rá. Extra szemeteszsákok is jól jöhetnek az új otthonban óhatatlanul előforduló szemét gyűjtésére.