A konyhákban általában a fehér, semleges lágy szürkék, bézs és meleg fa színek dominálnak. A színeknek varázslatos erejük van, befolyásolják a hangulatot, és képesek gyökeresen megváltoztatni egy helyiség megjelenését. Erre mutatunk most rengeteg csodaszép példát, ami Önre is inspirálóan hathat. Lássuk, milyen lesz a következő konyhája!
A megfelelő színek kiválasztásához figyelembe kell venni a lakás egészének stílusát, színpalettáját, a konyha méretét, a természetes és mesterséges fényviszonyokat, az összes lakó ízlését – hiszen a konyha az a helyiség, ahol az összes családtag a leggyakrabban megfordul.
Vannak, akik nem félnek a merészebb, élénk színektől, hogy feldobják a konyhájuk hangulatát. Visszafogottabb választás egy lágyabb kék, pasztell árnyalatok, de van, akit a napsütést idéző sárga hoz lázba vagy egy mély kobaltkék.
Tipp 1: Ha a konyha sok természetes fényt kap, déli fekvésű, akkor hűvös árnyalatok is szóba jöhetnek. De a kék tónusok is ideálisak lehetnek, ezeket melegebb színnel festett falakkal lehet kiegészíteni. Északi fekvésű, sötétebb konyhákban jól jöhetnek a napos árnyalatok, élénk sárgák.
Tipp 2: A kis konyha tágasabbnak fog tűnni, ha az alap a fehér. Az unalom és monotónia ellen legyenek élénk, feltűnő részletek is a dekorációban.
Tipp 3: Kék árnyalatok esetében a világoskék színek csendet és nyugalmat sugározhatnak, az indigó kreatív jellegű – de fontos észben tartani, hogy a hideg tartományhoz jó, ha megfelelő mennyiségű napfény társul. A kobaltkék árnyalat inkább energiával tölt fel.
Tipp 4: A Feng Shui szerint a konyha legkedvezőbb színe zöld, nyugalmat és természetességet kölcsönöz. Kiegészíthető fa felületekkel, fehér és bézs színekkel. Egy pisztáciazöld bútorokkal berendezett konyha nyugodt, kellemes hangulatú helyiséggé válik.
Tipp 5: Nagyobb konyhákban, vidéki házakban otthonos hangulatot adhatnak a pasztell színek rengeteg meleg fa felülettel.
Tipp 6 merészeknek: egy piros konyha aktív, energiával teli megjelenése remek lehet, érdemes nyugodtabb, semleges árnyalatokkal is kiegészíteni a dekorációt. De merészebb formákkal, bútorokkal is lehet kísérletezni. Vannak, akiknek kifejezetten tetszenek az egészen sötét, szürke, akár fekete színek is – különleges hangulatokat lehet létrehozni, de fontos szempont, hogy legyen sok természetes fény hozzá. Egy tüzes narancssárga ajtókkal szerelt konyhasziget, világos pulttal, vagy a padlizsán lila világos felületekkel körbevéve – látványos és érdekes megoldások.
Tipp 7: Klasszikus konyhák készülhetnek sötét, természetes fa elemekkel vagy éppen finomabb, elegáns, világos színekben. A visszafogottabb dekorációt kedvelőknek ajánlott egy bézs, homok, pasztell kombináció.
A lakbermagazin.hu cikke nyomán, képek is onnan.