Egy keskeny konyha berendezése számos kihívást jelenthet, főként a korlátozott tér miatt. A szűk helyiség nehezíti a funkcionális elrendezést, mivel a szükséges konyhai eszközök és berendezések elhelyezése közben meg kell őrizni a mozgásteret is.
A konyhaszigetek vagy nagy étkezőasztalok elhelyezése eleve kizárt, így alternatív megoldásokat kell találni. Általánosságban elmondható, hogy a tárolóhelyek optimalizálása kiemelten fontos, de a megfelelő világítás is kihívást jelenthet, mert a keskeny terek gyakran kevés természetes fényt kapnak, így gondos tervezést igényelnek a világítási pontok elhelyezése, hogy a konyha világos és barátságos maradjon.
A keskeny konyha berendezése nagy odafigyelést és tervezést igényel, hogy a tér maximálisan kihasználható és esztétikailag is kellemes legyen. Ehhez mutatunk most 3 tippet.
#1 – Szekrények mélysége
Egy keskeny konyha berendezésének nehézségei már a bejáratnál kezdődnek, hiszen az ajtóhoz sok esetben nem lehet szekrényt tenni, ami miatt azonban nagyon sok tárolási helyet veszítünk. Annak érdekében, hogy ne legyen túl nagy ez a vesztesség, tegyünk az ajtóhoz keskeny szekrényeket, melyekbe például beférnek a bögrék, fűszerek. Vagy, ha lehetőség van rá, iktassuk ki az ajtót, ha nem zavaró a hiánya a mindennapokban.
#2 – Szekrénysor
Egy keskeny, szűk konyhában nem nagyon tudunk variálni a bútorok elhelyezésével, hiszen sok esetben csak a két szemközti falra lehet szekrényeket tenni. Akinek elegendő, hogy csak az egyik oldalon legyen egy nagy munkaterület, akkor a másik falra be lehet tenni egy szekrénysort, amibe bárminek helyet tudunk szorítani.
#3 – Fogantyúk mellőzése
Ha már mentél neki fogantyúnak, akkor pontosan tudod, hogy milyen fájdalmas lehet. Egy keskeny konyhában ennek pedig nagy a rizikója, ezért érdemes inkább nyomásra nyíló szekrényajtókat választani, vagy olyanokat, amelyekbe be van mélyesztve a fogantyú.
Ha kedvet kaptál egy nagyobb felújításhoz, és elsőre végleges megoldásokat keresel, fordulj szaktanácsadóinkhoz a honlapunkon.
(Forrás)