A konyhába nincs semmilyen extra dologra szükség a hidegburkolatokat illetően. Természetesen jó minőségű, magas kopásállóságú burkolatokban gondolkodjunk, azonban nem létezik olyan burkolat, amely kizárólag konyhába való. Azonban van néhány szempont, amit érdemes figyelembe vennünk, ha a konyha burkolásához keressük az ideális burkolatot.
A magasabb kopásállóság
Míg a fürdőszobát többnyire papuccsal vagy mezítláb járjuk, addig a konyhában gyakran megfordulunk utcai cipővel, illetve itt helyezzük el a nehéz bevásárlókosarat, ásványvizes flakonokat, meghúzzuk a székek lábait... Ezért a konyhába jóval nagyobb kopásállóságú padlóburkolatra van szükség.
Törésveszély ellen
Fontos, hogy a konyhába ne válasszunk például vörösagyagból készült lapokat, mert ezek jóval porózusabbak, mint a fehéragyag vagy a gres – ezért, ha ráesik egy-egy nehezebb tárgy, akkor jóval nagyobb lesz a törésveszély is.
Könnyen tisztítható
A konyhában nagyon lényeges szempont, hogy könnyen lehessen tisztítani a burkolatot. A fényes felületeket könnyebb tisztítani.
Csúszásmentes padló
A konyhakővel szemben elvárás a csúszásmentesség, melyet leginkább a kicsit érdesebb, recésebb felületű padlólapokkal érhetünk el. Ezeken jóval kevésbé csúszunk el, még ha vizes is a felülete. A manapság divatos és igen népszerű fahatású padlólapok például remek alternatívát nyújtanak, nem mellesleg még szépek is, egységbe hozzák a közösségi terek enteriőrjét.
Segédanyagok
Lényegesek még a megfelelő segédanyagok: a ragasztók, fugázók, illetve a szigetelő- és egyéb kötőanyagok. Ezen ne spóroljunk a burkolásnál, hiszen sokszor ezen áll vagy bukik, hogyan milyen hosszú életű lesz a gyönyörű, magas minőségű és kopásállóságú csempe vagy padlólap.
Érdemes például olyan, könnyen tisztítható fugát választani, mint a Kerapoxy Easy Design, hogy évek múlva is szép, új hatású, és ne kopott legyen a fuga.
Összhatás
Ha kicsi a konyha alapterülete, akkor légiesebb hatást érhetünk el a világos, fényes tónusokkal és még egy remek tipp: ha tökéletes összhatásra törekszünk, akkor a csempe színét, árnyalatát ne a járólaphoz igazítsunk, hanem a bútor színéhez.
A járólapot inkább a munkapult árnyalatához érdemes igazítani – hiszen a függőleges a függőlegessel, míg a vízszintes a vízszintes felülettel együtt látva adja meg a végső színharmóniát.
Ha szeretnél további tanácsokat kapni az otthonod felújításával kapcsolatban, kérd szaktanácsadóink segítségét a honlapunkon.
(Forrás)