Először is, mielőtt bármibe belekezdnél, készíts egy részletes tervet, amely tartalmazza a felújítás ütemezését és a költségvetést. Azt is ilyenkor érdemes eldönteni, hogy mi az, amit szakemberre bízol, és mi az, amit magad is meg tudsz csinálni. Elképzelhető, hogy a szobafestést megoldod a családtagok, barátok bevonásával, de a csempézést és a padlóburkolat lerakását, illetve az ezekkel járó feladatokat érdemes hozzáértő emberre bízni.
A kellemetlenségek minimalizálásának elkerülése végett muszáj megtervezni a pontos menetrendet, de nincsenek kőbe vésett szabályok a felújításra. Sok minden függ attól, mit javasolnak a mesteremberek, a cél az, hogy minél kevesebb legyen a stressz. A helytelen sorrendben történő munkavégzés ugyanis rengeteg bosszúságot okozhat, illetve még több időt és pénzt igényelhet a későbbiekben. Ezért kell mindent jó alaposan átgondolni, mielőtt bármibe is belefognál.
Mivel sorrendet ajánlott követni?
Első lépésként oszd fel szakaszokra a projektet, és kezdj az első számú prioritást élvező helyiséggel – ez a legtöbb háztartásban a konyhát jelenti. Itt bonyolult lehet a felújítás, és hosszabb időt is vehet igénybe, mint a többi helyiség. A következő helyiség a fürdőszoba legyen, hiszen itt is sok mechanikai, elektromos és vízvezeték-szerelési munka lehet, amelyeket sokszor egy ütemben kell végezni. Ha több fürdő is van otthon, és megoldható, egyszerre csak egyet szedjenek szét a mesteremberek, hogy legalább legyen egy szabad WC és zuhanyzó.
Ezután jöhet a nappali, végül a hálószoba. Azért érdemes ezt utoljára hagyni, hogy amíg káosz uralkodik a házban, legalább egy olyan hely legyen, ahol normális keretek között folyhat az élet: itt nyugodtan átöltözhetsz, és kényelmesen aludhatsz.
Egy alapos és precíz tervezés szinte garantálja, hogy a lehető legkevesebb stressz érjen a felújítás során. Ha kedvet kaptál a felújításhoz, és elsőre végleges megoldásokat keresel, fordulj szaktanácsadóinkhoz a honlapunkon.
(Forrás)