Ha a felújítás után csak hónapokkal később derül ki, hogy a felújítás rossz minőségben történt, már késő, a hibák javítása pedig igen költséges és idegesítő. Önt nem éri ilyen kellemetlen meglepetés, ha már az elején tisztában van pár alapszabállyal!
Ezt a 4 jó tanácsot fogadja meg, mielőtt megkezdődik a burkolás:
Kép forrása: http://cdn.home-designing.com/wp-content/uploads/2009/11/Release_6060_RGB_HiRes.jpg
- Először az új burkolatot válassza ki és vásárolja meg, csak ezután keressen megfelelő szakembert, segéd- és ragasztóanyagot. A burkolás sikere ugyanis a burkolat anyagától is függ, ezért érdemes tudni, hogy az egyes anyagok milyen tulajdonsággal bírnak.
- A különböző kerámialapok nedvességfelvevő tulajdonsága eltérő, ezért a ragasztó kiválasztásánál ezt a szempontot is figyelembe kell venni. Íme, néhány példa:
Bármilyen csemperagasztóval ragaszthatóak a mázaskerámia burkolatok és a nagyobb vízfelvételű kerámia burkolólapok. A greslapok esetében csak flexibilis ragasztó javasolt. Az elszíneződésre hajlamos márványlapok fektetésére minden esetben gyorskötő ragasztó ajánlott.
- Érdemes végiggondolni, hogy milyen terhelés érheti a padlóburkolatot, ennek fényében válasszunk burkolólapot és ragasztót. Egy garázsnál például nagy igénybevétellel kell számolni, ezért flexibilis ragasztót kell használni. A burkolatot üregmentesen kell fektetni, folyóágyas ragasztóval, vagy flexragasztó kétoldali kenésével.
- Sok kellemetlenségtől kímélheti meg önmagát, ha figyelembe veszi, mennyi nedvesség fogja érni a burkolatot. A vizes helyiségekben olyan ragasztót kell alkalmazni, amely jól bírja a nagyobb vízterhelést, és a kent vízszigeteléseken is megfelelő tapadást biztosít.
Természetesen a végeredmény nagyban múlik a jó szakemberen is, de azon is, hogy a felújító mennyire van tisztában a lehetőségekkel! Ezt a 4 tanácsot mindenképpen érdemes fejben tartani, hogy Ön is örömét lelje a hosszan tartó, csodaszép burkolatban.