1. Gondolkodj úgy, mint egy profi stylist
Keressünk fel inspiráló weboldalakat, és ha találunk olyan otthonokat, amit akár magunknak is el tudnánk képzelni, próbáljuk meg leutánozni az elrendezést, a dekorációt és a színvilágot. A lakberendezők a valóságban nem költenek túl sokat a stílusos kiegészítőkre, sokkal inkább az elrendezésre és az összhangra fektetik a hangsúlyt – ezt tanuljuk el tőlük.
2. Rendezd át
Nincs szükség új bútorokra, a már meglévők átrendezésével is teljesen új köntösbe öltöztethetjük a hálószobát vagy a nappalit. Húzzuk el a kanapét az ablak elől, a többi bútort a faltól, a pihenő foteleket pedig cseréljük ki a szobák között.
3. Elő a régi holmikkal
Van egy régi teniszütőnk valahol elfekvőben a lakásban? Vagy egy régi porcelántál? Keressük elő ezeket, és akasszuk őket a falra, állítsuk ki egy jangsúlyos helyre, valódi művészi kompozíciót létrehozva ezzel.
4. Használd fel a megmaradt festékeket
Ha van otthon a legutóbbi festésből megmaradt festék, itt az idő, hogy hasznát lásd végre. Adjunk új külsőt a régi bútorainknak. Fessük át a székek lábát vagy az ajtókeretet! Kevés színnel is sokat dobhatunk a megszokott képen.
5. Rendezd át a könyvespolcot
A könyvespolcon a legkisebb erőfeszítéssel a legnagyobb változást érhetjük el. Cseréljünk ki néhány kötetet, hívassunk elő új családi fényképeket a képkeretekbe, és a jól megszokott porcelánfigurák helyére állítsunk egy dekoratív cserepes növényt. Magunk sem fogunk ráismerni régi könyves sarkunkra.
6. Vidd be a természetet a lakásba
A frissesség legbiztosabb forrása maga a természet. Az örökzöld fákról vágjunk le néhány szép ágat, és egy vázába állítva élénkítsük fel velük a nappali levegőjét. Minél központibb helyre tesszük őket, annál biztosabb a hatás.
Ha további kérdéseid vannak az otthonod felújításával kapcsolatban, keresd szaktanácsadóinkat a honlapunkon, és tedd fel a kérdéseidet.
(Forrás)