Minél apróbb egy lakás, annál több kreativitást igényel a berendezése. Íme, 5 praktikus tanács, amit érdemes megfogadni, hogy nagyobbnak érződjön az otthonunk!
- Pontos méretek
Amikor nekifogunk egy kis alapterületű lakás berendezésének, mérőszalaggal a kezünkben induljunk vásárolni. Úgy válogassunk a fotelek, kanapék, asztalok között, hogy a lehető legfiligránabb darabokat vigyük haza. Ha túlzsúfoljuk a lakást bútorokkal, még kisebbnek fognak hatni a szobák, próbáljunk meg légies darabokat választani, és csak minimális számban.
- Egyedileg gyártott darabok
Érdemes pénzt áldozni az egyedi darabokra, hiszen így az összes beugrót, falfülkét, ajtó fölötti területet kihasználhatjuk. A méretre gyártott bútorok másik fontos feladata lehet, hogy a térben elválasszanak különböző funkciókat. Egy polcrendszer vagy szekrénysor jól elkülönítheti a konyhát a hálórésztől, vagy az étkezőt a nappalitól.
- Stíluskavalkád helyett
Kerüljük az eklektikát, mert ez zsúfolt hatást kelt a térben. Ügyeljünk arra, hogy legalább a főbb bútordarabok hasonló stílusúak legyenek. Ugyanez vonatkozik a dísztárgyakra is: minél kevesebbet helyezzünk el a lakásban, és kerüljük a teret összehúzó szín- és formakavalkádot.
- Fényes részletek
Optikailag nagyítják a teret a tükröződő felületek. Ilyen maga a tükör, az üveg vagy bármilyen festett, magasfényű felület.
- Színek és minták
Amikor a falszínt választjuk ki, gondoljunk arra, hogy a fehér, az egészen halvány árnyalatok és a finom pasztellszínek légiesen könnyeddé teszik a szobát, optikailag nagyítják a teret. A harsány felületek, a nagy, erőteljes tapétaminták viszont összehúzzák azt. Ugyanez vonatkozik a textilekre is. Minél könnyedebb anyagokat keressünk, apró mintákkal, világos színekben.
Ha szeretnéd felújítani kisméretű otthonodat, de bizonytalan vagy pár kérdésben, kérdezd bátran szaktanácsadóinkat a honlapunkon.
(Forrás)