#1 Vidd be a természetet
Még a legridegebben berendezett lakást is felélénkíthetjük néhány zöld szobanövény stratégiai elhelyezésével – de érdemes minél több, minél nagyobb darabot választani, mert nincs olyan, hogy túl sok szobanövény. Arról nem is beszélve, hogy nemcsak jól mutatnak, de a levegőt is tisztítják, valamint a közérzetet is javítják.
#2 Használj természetes elemeket
Az első ponthoz szorosan kapcsolódik a második. Fa, papír, pamut, kő, kerámia… Ha a mesterséges anyagokból készült elemeket természetes hatású anyagokból készült bútorokkal, kiegészítőkkel vagy akár egyéb megoldásokkal kombináljuk, biztosak lehetünk benne, hogy változatos és üdítő lesz az összkép.
#3 Játssz a méretekkel
Sokan nem használják ki a különféle bútor- és kiegészítőméretek nyújtotta lehetőségeket. Dinamikus hatást érhetsz el, ha túlméretezett bútorokat vagy dísztárgyakat használsz kisebb elemekkel párosítva.
#4 Jöhetnek a kockák
Ha unalmas az étkező vagy a konyha, akkor a hagyományos terítő helyett válasszunk valamilyen hangsúlyos darabot – ez csupán egy apró kiegészítő, mégis meglepően erős hatást érhetünk el vele, akár új fókuszpontot is teremthetünk a helyiségben.
#5 Ne félj a mintáktól
Bátran nyúljunk a mintákhoz, bízzunk a saját ízlésünkben. Csíkok, kockák, geometriai alakzatok: a neutrális színekkel berendezett, letisztult enteriőröket könnyedén feldobhatjuk velük!
Kedvet kaptál egy komolyabb felújításhoz? Ha a kivitelezéssel kapcsolatosan szakmai kérdéseid vannak, és elsőre végleges megoldásokat keresel, fordulj szaktanácsadóinkhoz a honlapunkon.
(Forrás)